Všechny vydělané peníze momentálně putují na rozjezd naší nové šicí dílny. Více informací

Dotek přírody v každodenním životě

Přinášíme férovou módu šetrnou k přírodě již od roku 2017.
Věříme, že člověk by měl žít s přírodou v souladu, respektovat ji
a chovat se k ní s láskou a úctou.

 

10 stromů je vysazeno za každou prodanou věc - Tree Factory

Daniel Kužela - zakladatel projektu Tree Factory

Ahoj, já jsem Dan.
Zakladatel projektu Tree Factory.

Všechno začalo jedním malým snem budovat nové lesy. Rok na to jsem založil organizaci El Grifo a o chvíli později byla spuštěna Tree Factory se svou první edicí #becauseigiveafuck.

Teď už je to dva roky a stále jsme to nevzdali. Každé vaše tričko prošlo mýma rukama, když jsem na něj tisknul ručně motiv, poté na něj paní švadlena přišila visačku s logem a nakonec ho přítelkyně Inna zabalila a přišlo až k vám.

Od začátku vše za jedním jediným účelem - s touhou něco změnit. Velká změna je ještě daleko, ale ty malé se dějí s každou další objednávkou.

Moc vám díky.

 
 

společensky prospěšný podnik

Již od prvopočátku se snažíme inspirovat naším modelem společensky prospěšného podniku. Nejsme ani firma, nevyplácíme žádný zisk. Nejsme ani charita, nevybíráme žádné příspěvky. Jsme společensky prospěšný podnik, vytváříme férový a k přírodě šetrný produkt
a utržené peníze:

Reinvestice
reinvestujeme do rozvoje projektu
Strom
investujeme do výsadby stromů
Odklad
odkládáme na další projekty
 

šetrní k přírodě

Věříme, že i v dnešním uspěchaném světě rychlé módy je možné plavat proti proudu a vybrat si cestu souladu s přírodou. Od začátku se snažíme hledat cestu jak dělat věci správně, udržitelně a zodpovědně skrze férové a ekologické oblečení.

BIOBAVLNA
Bio bavlna znamená žádné chemie, žádné GMO, menší spotřeba vody, zdravější a plodnější půda a v neposlední řadě recyklace a znovuvyužití veškerého odpadu.

Certifikovaná pod největším organickým standardem pro textil, GOTS.
RECYKLOVANÝ POLYESTER
Některé naše produkty jako mikiny v sobě nesou ~15% příměs recyklovaného polyesteru, který je získáván recyklací PET lahví.

Certifikovaný pod recyklačním standardem GRS, který rovněž hlídá sociální a ekologická kritéria jako spotřebu vody, absenci používání toxických aditiv a férové podmínky pro zaměstnance.
EKOLOGICKÉ BARVY
Textil tiskneme my sami a používáme opět GOTS certifikované barvy, což znamená, že naše věci byly vyrobeny šetrně opravdu ve všech směrech.
 

férová výroba a náš finální dotek

Moc se těším až nastane čas, kdy si budeme moci produkt od počátku až do konce vyrobit úplně sami. V současnosti jsme ale závislí na dodavateli textilu, kterého momentalně považuji za nejlepší volbu - STANLEY/STELLA. Oblečení - i přesto, že je vyrobeno v Asii - je jak jsem sám přesvědčen vyráběno zodpovědně, férově a udržitelně.


Když k nám přijde bedna s čistým oblečením, jsou na řadě naše ruce. Každý kus je ručně potištěn, ručně označen visačkou a pak šetrně zabalen, když je na cestě k vám.

Fair Wear Foundation - Tree Factory
výroba je pod FAIR WEAR standardem pro férový textil
GOTS - Tree Factory
výroba je pod GOTS certifikací pro organický textil
 
Foto z výroby 01 - Tree Factory
Foto z výroby 02 - Tree Factory
Foto z výroby 03 - Tree Factory
Foto z výroby 04 - Tree Factory
Foto z výroby 05 - Tree Factory
Foto z výroby 06 - Tree Factory
Č

...

Zůstaňme v kontaktu

Budeme s Tebou jako první sdílet informace o nových produktech, kolekcích, exkluzivních slevách, ale i o tom, co se děje okolo Tree Factory.

Vložením e-mailu souhlasíš s podmínkami ochrany osobních údajů#vsouladusprirodou

Jednáme v souladu s přírodou napříč celou naší výrobou. Sleduj naši cestu na @treefactory.cz