Tencel®

Tencel

 

TENCEL® jsou lyocelová vlákna vyrobená zpracováním surové dužiny Eukalyptu. Výroba vláken je sama o sobě extrémně šetrná k životnímu prostředí díky uzavřenému výrobnímu cyklu.

TENCEL® navíc absorbuje lépe než bavlna, je jemnější než hedvábí a chladnější než len :)

 

 

Ekologická produkce

Analýza provedená na univerzitě v Nizozemsku demostruje ekologickou šetrnost ve srovnání s bavlnou, polyesterem a polypropylenem. Studie ukázala, že ekologická stopa výroby vláken je oproti dopadu výroby standartní bavlny naprosto nesrovnatelná. A co více - spotřeba vody je 10 - 20 krát menší oproti výrobě standartní bavlny.*
* Life Cycle Assessment of LenzingTM Fibers: M. Patel, L. Shen, University Utrecht, Netherlands, 2008

Uzavřený cyklus

Produkce vláken je revoluční. Proces je založen na vířivém rozpouštění dřevěné dužiny, což si výrobce považuje za jednu z největších revolucí ve výrobě celulózových vláken. Společnost LENZING drží více než 100 patentů. Rozpouštědla použitá při výrobě jsou netoxická a díky uzavřenému procesu téměř 100% recyklovaná. Proces obdržel také cenu "European Award for the Environment" (Ocenění za životní prostředí) od Evropské Unie.

 

 
Žádné produkty značky Tencel® nebyly nalezeny...

Zůstaňme v kontaktu

Budeme s tebou jako první sdílet informace o nových produktech, kolekcích, exkluzivních slevách, ale i o tom, co se děje okolo Tree Factory.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů


Instagram Tree Factory

Dej i ostatním vědět, že jsi #vsouladusprirodou <3