Earth Positive®

Earth Positive

Earth Positive® bojuje za revoluci stejně jako my: klimaticky neutrální oblečení z organických materiálů, vyrobené v Indii výhradně za použití solární a větrné energie.

EarthPositive® se pro nás stal jasnou volbou. Zjistěte proč.

 Jejich certifikace 

bra_miljoval

Bra Miljöval

Od roku 2011 disponují certifikací Bra Miljöval (Dobrá volba pro životní prostředí) udělovanou Swedish Nature Protection society (Švédská společnost pro ochranu přírody). Licence: 4-2010-0225-7

 

gots_logo

G.O.T.S

Global Organic Textile Standard (Globální standard pro organický textil) pokrývá produkci, procesy, výrobu, balení, označování, export, import a distribuci Earth Positive®. Poskytuje zákazníkovi jistotu a organickém původu bavlny od semínka až po finální produkt. Soil Association (Asociace pro ochranu půdy) je součástí GOTS a prokazuje, že v Earth Positive® používají šetrné netoxické barvení.

 

fwf_logo

Spravedlnost pro pracovníky

Pro boj se sociální nespravedlností, kterou často vídáme či o ni mluvíme, Earth Positive® vytvořilo transparentní dodavatelský řetězec, který audituje FAIR WEAR FOUNDATION, která bojuje za spravedlivé pracovní podmínky v textilním průmyslu. Společnost svým podpisem souhlasila s 8 body Etického kodexu.

 

co2_logo

Karbonová stopa

Karbonová stopa (CO2) je celkový oxid uhličitý (a ostatní plyny), které vznikají díky výrobě a sklízení bavlny, procesování vláken, výroby textilu, balení, přepravy a skladování v EU. Karbonová stopa Earth Positive® byla snížena o bezmála 90% díky kombinaci inovací v designu, šetrného farmářství, efektivity ve výrobě a díky použití obnovitelných energií. Britská Carbon Trust poskytla nezávislé ověření a Earth Positive® byl první textilní brand, který dostal jejich záštitu.

 

Co ještě hrálo roli při našem rozhodování 

Nízká spotřeba vody
Earth Positive® vyrábí v Indii, kde až 95% použité vody pochází z dešťů.

Poháněno větrem
30 větrných turbín je primárním zdrojem energie pro celou produkci.

Přeprava
Earth Positive® nepoužívá leteckou přepravu. Zboží se přepravuje zejména na lodi, čímž se karbonová stopa velmi snižuje.

Rozložitelné balení
Earth Positive® používá k balení a přepravě 100% recyklované kartonové krabice.

 
11 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem

Zůstaňme v kontaktu

Budeme s tebou jako první sdílet informace o nových produktech, kolekcích, exkluzivních slevách, ale i o tom, co se děje okolo Tree Factory.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů


Instagram Tree Factory

Dej i ostatním vědět, že jsi #vsouladusprirodou <3